Haber Detayları - 19.06.2020

CORONAVİRÜS(COVİD-19) TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BORSA SATIŞ SALONUMUZ VE HİZMET BİNAMIZDA ALINAN TEDBİRLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni koronavirüs (Covid-19) hastalığının ülkemizde yayılımının önlenmesi ve çalışma hayatı içerisindeki tüm unsurların ve istihdamın korunmasının amaçlandığı bu süreçte, iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin de göz önünde tutulabilmesi için birçok tedbir alınmaktadır.

Koronavirüs (Covid­19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının hayati öneme haiz olduğu, aksi hallerde virüsün yayılımının hızlanarak artacağı; vatandaşlarımızın hayatlarını kaybetme riskini yükselterek toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacağı değerlendirilerek, İçişleri Bakanlığı Genelgesi ve Hıfzısıhha Kurullarının almış oldukları kararlar doğrultusunda Uzunköprü Ticaret Borsası olarak insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak için Satış Salonumuzda Ürün Alım-Satımı ile ilgili Yönetim Kurulumuzca bazı kararlar alınmıştır.

·        Ürün Satış Salonumuza sadece borsa üyelerimizin girişine izin verilecektir. Kanun gereği kapalı alanda bulunacak kişi sayı kısıtı nedeni ile Satış Salonuna alınamayan müstahsillerimiz için borsamız sosyal tesisleri ve Sosyal Tesislerin bahçesinde satışı takip edebilecekleri ekranlar faaliyete geçirilmiş ve Müstahsillerimizin ürünlerinin satışlarını takip edebilmeleri sağlanmıştır.

·        Satış salonuna girişte tüm üyelerimizin ve personelimizin ateş ölçümleri yapılmakta, ellerini dezenfekte etmesi ve Maskesini takması sağlanmaktır.

·        Satış esnasında Salonda görevli tüm personel maskeleri takılı olacaktır.

·        Satış Salonumuzda 30 olan koltuk adedi sosyal Mesafe Kuralı gereği 15 adede düşürülerek sosyal mesafe sağlanmıştır.

·        Borsa Hizmet Binası, Satış Salonu, Laboratuvarları ve Çevresi düzenli olarak Koronavirüse karşı dezenfekte edilmektedir.

·        Hizmet binamız ve çevresinde her türlü bilgilendirici ve uyarıcı (maske takılması, sosyal mesafe, vs.) yazı ve tabelalar yerleştirilmiştir.

·        Borsamıza ürün satmaya gelen tüm müstahsillerin maskeli olarak işlemlerini yaptırmaları pandemi kuralları gereği zorunludur. 

        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

  12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940