Haber Detayları - 27.04.2020

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI İHTİYAÇ SAHİBİ 800 AİLEYE GIDA PAKETİ YARDIMINDA BULUNDU

Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği`nin (TOBB) katkılarıyla geleneksel hale getirdiği Ramazan yardımlarını, bu yıl da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Uzunköprü Ticaret Borsası her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı içerisinde, İlçemiz köylerinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere yapmış olduğu gıda yardımını bu yıl tüm dünyayı tehdit eden korona virüs salgını nedeniyle erkene alarak; Uzunköprü Köy ve Muhtarlar Derneği vasıtasıyla, Muhtarlar tarafından tespit edilen İhtiyaç sahiplerine verilmek üzere 80.000 TL değerinde 800 adet gıda paketinin dağıtımını tamamladı.  

Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan “Her sene geleneksel olarak yaptığımız yardımları bu sene Covid-19 salgınının yarattığı mağduriyet sebebiyle erkene almış ve yardım miktarını elimizdeki imkanlar dahilinde arttırmış bulunuyoruz. Beraberlik ve paylaşmanın önemini bir kez daha gösterdiği bu günlerde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ve esnafa elimizden geldiğince yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile bu dayanışmaya katkı sağlayan TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve tüm üyelerimize katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. “Coronavirus pandemisi yüzyılın en önemli olayları arasında yerini alarak, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de olağanüstü bir süreçten geçmektedir. Sosyal, yaşamın ciddi oranda kısıtlandığı bugünlerde iş yerlerinin kapatılması kararı sonrasında bazı vatandaşlarımız için zor bir süreç oluştu. Bu sürecin bir nebzede daha rahat atlatılabilmesi için devletimiz yardım ve destekler gibi pek çok tedbir aldı, almaya da devam ediliyor. Unutmayalım ki bu salgını atlatmak için birçok ihtiyaçtan vazgeçebiliriz, ama gıdadan vazgeçemeyiz. Bu virüs tarım, su ve gıdanın stratejik önemini daha iyi anlamamıza tarıma daha çok önem verilmesi gerektiğini bir kez daha bize hatırlattı. Bu süreçte gıda paketlerimizin köylerimizde yaşayan gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında bizlere yardımcı olan Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Önder Kuruşar’a Yönetim Kuruluna ve Tüm Muhtarlarımıza bir kez daha çok teşekkür ederiz.

 Ayrıca Uzunköprü Ticaret Borsası Meclisi olarak 103 Üniversite Öğrencimize vermiş olduğumuz karşılıksız Öğrenim bursları da okulların “Coronavirus pandemisi nedeni ile tatil edilmesi sebebiyle kesilmeyerek, Temmuz ayına kadar her ay yatırmaya devam edecektir. Borsamızdan burs alan öğrencilerimiz her hangi bir hak kaybına uğramadan evlerinden derslerine çalışmaya devam etsinler, bu süreci sağlıkla hep birlikte atlatacağız.” Dedi. 

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839