Haber Detayları - 11.09.2019

KAMU-ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ (KÜSİ) İÇİN UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI İLE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Edirne Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) toplantısı 11 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 14.00 da Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, KÜSİ Edirne Çalışma Grubu Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Trakya Teknopark Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Barış Kocabıyık, Edirne Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, KOSGEB Edirne İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Bahar Manav, UZTB Meclis Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan tarafından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na beraberindeki heyete borsamızın çalışma sistemi ve bölümleri tanıtılarak yapılan işlemler hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, Trakya Üniversitesi bizim gözbebeği kurumlarımızdan birisidir. Üniversitemiz bölgemizin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına çok önemli katkılar ve önemli kazanımlar getirdiğini görüyoruz. Trakya Üniversitesi bizim ilimizin en önemli markalarından birisidir. Başarılarının artarak devam etmesi için Uzunköprü Ticaret Borsası olarak üniversitemiz ile her zaman işbirliğine hazır olduğumuzu ifade ediyorum. Ortak akıl ve istişarelerle üniversitemizin ilçemize ve ülkemize çok güzel şeyler katacağına inanıyorum. Çalışmalarından dolayı buradan değerli Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu başta olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize de çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Toplantıda Kamu-Üniversite- Sanayi İşbirliği (KÜSİ) konusunda bugüne kadar ilimizde yapılan çalışmalar hakkında yetkililer tarafından bilgilendirme ve sunumlar yapılarak, Uzunköprü Ticaret Borsası ile imzalanan Üniversite Sanayi İşbirliği Protokolünün amaçlarından bahsedildi.

Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜTAGEM), Trakya Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TTM), Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Trakya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları Koordinatörlüğü (MEYOK) faaliyet alanlarından ve bünyelerinde verdikleri destekler hakkında bilgilendirme yaptılar.

Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu konuşmasında Trakya Üniversitesi’nin her türlü bilgi birikimini aktarmaya hazır olduğundan, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliğinin de çok önemli bir adım olduğundan bahsetti. Rektör Tabakoğlu konuşmasında “Aklınıza gelebilecek her türlü tahlili yapabilen bir laboratuvara sahibiz. Sanayinin bizden talep edebileceği ürün analizleri veya personel eğitim taleplerine her anlamda cevap vermeye, danışmanlık yapmaya ve destek olmaya hazırız, her türlü taleplerinizi de bekliyoruz. Sanayicilerimiz destek istediği sürece Üniversitenin Merkezlerinden çözüm bulmadan çıkmayacaktır” dedi.

Sunumların ardından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan arasında Kamu-Üniversite- Sanayi İşbirliği Protokolü imzalandı.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839