Haber Detayları - 24.03.2019

UZTB MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDILAR

Uzunköprü Ticaret Borsası Meclisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) iştiraklerinin kurumsal yapılarını ve hizmetlerini tanımak, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgiler almak amacı ile 22-23-24 Mart 2019 tarihlerinde TOBB Birlik merkezinde düzenlenen eğitim seminerlerine katıldılar.

Üç gün süren program boyunca TOBB Hizmet Binası, Kurumsal Yapısı ve yine TOBB ETÜ Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Kampüs ve Sosyal alanlarının da tanıtım ve ziyaretleri gerçekleştirildi.

TOBB tarafından tüm Oda ve Borsalarda görev alan Meclis Üyelerinin katılımlarının planlandığı programa iştirak eden Meclis Üyelerimize Seminer süresi boyunca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin hizmet ve iştiraklerinden yararlanma, Dünya ve Türkiye Ekonomisi, Dış Politika, Genel Ekonomi Faiz, Döviz, Borsa, Kişisel Gelişim, Etkili Yönetim ve İletişim Becerileri, Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı TEPAV çalışmaları, Teşvikler vb. konularda sunumlar ve detaylı bilgiler verildi. 

Seminerin 2. Gününde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri ile bir araya geldi.
Meclis
Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerini yapmaya 2013 yılında yapılan oda/borsa seçimlerinden sonra karar verdiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, o dönemde yapılan seminerler sonucunda 5 üzerinden 4,8 memnuniyet ile geri dönüşler olduğunu, bu kapsamda 2018 yılında yenilenen meclis üyeleri için bu semineri yeniden düzenlediklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, TOBB ve Oda/Borsaların görevinin, sorun yaşayan üyeleri ile sorunu çözecek kurumlar ile biraraya getirmek olduğunu vurguladı.

Türk iş dünyası olarak Ağustos 2018’den beri zor bir dönemden geçtiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak 365 oda/borsa başkanı ile 7 bölge toplantısı yaptıklarını ve üyelerin sorunlarını dinlediklerini ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, bu toplantılarda Oda ve borsalardan gelen talep ve sıkıntıların başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlara tek tek iletildiğini aktardı. Bankalarla ilgili sıkıntıları çözmek amacıyla da Türkiye Bankalar Birliği ile bir araya geldiklerini ve 16 bölge toplantısı yaptıklarını söyleyen Hisarcıklıoğlu, yaklaşık 9 bin kişi ile biraraya geldikleri bu toplantılarda birebir görüşmeler de yaptıklarını ve bu görüşmelerden yüzde 97’sinin sorunlarının çözüme kavuştuğunu bildirdi.

Hisarcıklıoğlu, iki önemli toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla TOBB Türkiye Ekonomi Şurasını yaptıklarını ve oda/borsalardan gelen sorunları doğrudan aktardıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu, TOBB Türkiye Sektörel ekonomi Şurası’nda ise sektörel sorunların hükümete iletildiğini anlattı.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839