Haber Detayları - 10.10.2014

PROF. DR. STEFAN FRÖHLİCH VE PROF. DR. HÜSEYİN BAĞCI’DAN BORSAMIZDA KONFERANS

Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB) 10 Ekim 2014 Cuma günü ilçemizin yetiştirdiği önemli değerlerden olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Konrad Adenauer Vakfı’nın davetlisi olarak ülkemize gelen Erlangen-Nürnberg Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Prof. Dr. Stefan Fröhlich’i konuk etti.


"Avrupa`nın Ekonomik ve Güvenlik Politikalarındaki Gelişmeler ile Türkiye`nin AB ve Rusya Politikaları" konulu konferansa Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Meriç Kaymakamı M.Nurullah Karaman, Uzunköprü Belediye Başkan Vekili Necmettin Akın, Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler MYO Müdür Yardımcısı Doç Dr Volkan Dayan, Uzunköprü MYO Müdür Yardımcısı Ali Asma, AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kenar, UTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve idarecileri ile üyelerimiz ve halkımız katıldılar.


UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan konferansın açılış konuşmasında “Üyelerimizi ve bölge insanımızı, yöresel, ulusal ve uluslararası gündemdeki güncel her türlü konu hakkında bilgi ve düşünce sahibi yapacak olan toplantılar, paneller ve konferanslar organize etmeyi gelecek vizyonumuz içerisinde bulunduruyoruz, ilçemizin yetiştirdiği önemli değerlerden olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’ya, Konrad Adenauer Vakfı Türkiye temsilcisi Dr. Colin Dürkop’a ve Vakfın davetlisi olarak ülkemize gelen Erlangen-Nürnberg Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Prof. Dr. Stefan Fröhlich’e bu konferansın gerçekleşmesindeki katkıları için meclisim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.


 Konferans Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Prof. Dr. Stefan Fröhlich’in "Avrupa`nın Ekonomik ve Güvenlik Politikalarındaki Gelişmeler ile Türkiye`nin AB ve Rusya Politikaları" ile ülkemizin komşuları ile yaşadığı sorunlar ile ABD, Suriye ve Arap Ülkelerindeki gelişmeler ile ilgili sunum ve değerli yorumlarını katılımcılarla paylaşması ile devam etti.


Sunumlarının ardından Prof. Dr. Stefan Fröhlich’in katılımcıların sorularını yanıtlaması ile devam eden konferans Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan’ın kapanış konuşmasında, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’ya, Konrad Adenauer Vakfı Türkiye temsilcisi Dr. Colin Dürkop’a ve Vakfın davetlisi olarak ülkemize gelen Erlangen-Nürnberg Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Prof. Dr. Stefan Fröhlich’e ve katılımcılara teşekkürlerini bildirmesi ve bu tip konferansların devam ettirileceğini söylemesi ile sona erdi.


Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan Günün Anısına Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’ya, Konrad Adenauer Vakfı Türkiye temsilcisi Dr. Colin Dürkop’a ve Prof. Dr. Stefan Fröhlich’e ilçemizin simgesi Uzunköprü’nün resmini hediye etmiştir.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839