Haber Detayları - 8.01.2014

KADIN GİRİŞİMCİLER ZİRVESİ EDİRNE’DE TOPLANDI.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulları arasında bölgesel işbirlikleri oluşturmak amacıyla düzenlenen 2. Marmara Bölgesi zirve toplantısı; Edirne, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinin TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları ile Türkiye’nin 7 Bölgesi’nde ki TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanları’nın katılımıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan’ın açılış konuşması yaptığı toplantıya, Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Başkanı Hatice Güner Dinçbal Kal, Edirne Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yard. Doç. Dr. Ebru Boyacıoğlu, T.Ü İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Derman Küçükaltan,  Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.


Zirvenin açılış konuşmasını yapan Elmas Arslan artık ekonomik yapının anlayışının değiştiğini ve insan kaynaklarının maddenin önüne geçtiğini savunarak “Ülkelerin nüfuslarının yarısının kadınlardan oluştuğunu ve bu sebeple kadınların önemli bir insan kaynağı olarak ekonomiye kazandırılması gerektiğini belirtti.


Ardından kürsüye gelen Marmara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner Dinçbal, kadının sadece bir cinsiyet olmadığını aynı zamanda geleceğin yapıtaşı olduğunu söyledi.


Edirne Valisi Hasan Duruer ise yaptığı konuşmada bugüne kadar yaptığı açılış ve törenlerde kadınların hep ön planda olduğunu ancak bu durumun ticaret hayatına yansımadığı gibi siyasi hayata da yansımadığını söyledi. Ardından çeşitli belediyelerde ve muhtarlıklarda yer alan kadın sayısının azlığından bahsetti.


Edirne Valisi Hasan Duruer’in konuşmasıyla son bulan toplantı Edirne dışından gelen kadın girişimcilere Edirne turu yaptırılarak devam etti. Edirne turunun ardından düzenlenen akşam yemeği sonrasında etkinlik sona erdi.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940