Haber Detayları - 7.10.2013

BORSAMIZIN BURSA TARIM FUARI GEZİSİ SONA ERDİ

 Uzunköprü Ticaret Borsası üyelerinin, 4-5 Ekim 2013 tarihlerinde BURTARIM 2013, Bursa 11. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 6. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı`nı yaptığı gezi sona erdi. 


          Uzunköprü Ticaret Borsasının Organizasyonunda 45 Üyesinin katılımı ile gerçekleşen ve 11 yıldır başarı ile düzenlenen ve bu sene rekor katılımla gerçekleşen  Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı  Çin, Belçika, Hindistan ve Yunanistan başta olmak üzere 27 ülkeden 538 firma ve firma temsilciliğinin katılımında, 7 ayrı salonda, 40 bin metrekare kapalı, 30 bin metrekare açık sergileme alanından oluşan 70 bin metrekare alanda düzenlendi. 


         Konusunda, Türkiye`nin ve bölgesinin en büyük buluşması olan Uluslararası nitelikteki fuarın; yurt dışından ABD, Afganistan, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Bolivya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Fas, Fransa, Gürcistan, Hindistan, Irak, İran, İsrail, İspanya, İtalya, Japonya, KKTC, Kosova, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Romanya, Rusya, Sırbistan, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Ürdün ve Yunanistan`dan, yurt içinden ise 77 ilden gelen 252 bin 144 ziyaretçiyi ağırladığı belirtildi. 


         Fuarı ziyaret eden 45 Borsa Üyemiz stantlarda ikili temaslar gerçekleştirmiş, mekanizasyon ekipmanları, zirai donanımlar, hayvancılık ekipmanları alım satımı yapan kurum yetkilileri ile tanışmış ve sektörleri ile ilgili yenilik ve gelişmeleri yerinde görerek katılımcı firmalar ile iş bağlantısı kurabilmiş ve tarım makineleri ve teknolojileri üreten pek çok şirketin standını ziyaret ederek bilgi almışlardır. 


        Gezi kapsamında üyelerimiz ile birlikte fuara katılan Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, Meclis Başkanı Ahmet Gür ve Meclis Üyesi Serhat Eren 4 Ekim Cuma günü ilk olarak Bursa Ticaret Borsasını ziyaret ederek Meclis Başkanı Mehmet Aydın ile görüşmüşlerdir.


        Bursa Ticaret Borsasındaki görüşmede Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan görevlerine yeni başlayan Bursa Ticaret Borsası Meclisine hayırlı olsun dileklerini iletmiş ve sanayi dışında tarım ve hayvancılığın önemli bir merkezi konumunda olan Bursa’nın diğer tarımsal potansiyeli olan il ve ilçeler için rol model bir şehir olduğunu söyledi. Görüşmede Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın Bursa Tarımı ve Tarımsal sanayisi hakkında bilgiler verdi ve bursa Şehrinin Türkiye’de Yumurta, Şalça, Meyve, Meyve Suyu, süt ve süt ürünleri ile kanatlı ve Büyük Baş Havyancılık sektörlerinde ne kadar önemli ve lokomotif bir şehir olduğundan bahsetti.


        Ziyarette Uzunköprü ve Bursa Tarımı ve Tarımsal Sanayisinin durumu ile Uzunköprü için geliştirilebilecek alternatif sektörler ve yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.  


         Daha sonra Bursa Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret eden Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan, Meclis Başkanımız Ahmet Gür ve Meclis Üyemiz Serhat Eren burada Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay ve BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener ile görüştüler.


         BTSO ziyaretinde de Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay ile Birlikte Marmara Bölgesinin Temsilcileri olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’a bölge sorunları ile ilgili kendilerini sık sık ziyaret ederek destek isteyeceklerini ve sorunlu konularını Ankara ve TOBB gündemine taşımada desteklerini beklediklerini söyledi.


         Bursa Ticaret Borsası ve Ticaret Odasına Yapılan Ziyaretlerin sonunda ziyaret edilen başkanlara ilçemizin Pirinci, Ayçiçeği Yağı, Peynir Helvası ve Uzunköprü’müzün tarihi taş köprüsünü gösteren Resimden oluşan hediyeler verildi.  

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940