Haber Detayları - 6.06.2013

UTSO’DAN BORSAMIZA İADE İ ZİYARET VE UZTB-UTSO ORTAK YÖNETİM KURULLARI TOPLANTISI

 Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyelerinden Borsamız Yönetimine İade i ziyaret ve Ortak Yönetim Kurulları Toplantısı 05.06.2013 Çarşamba günü saat 15.00 te UZTB toplantı salonunda gerçekleşti.


      Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan, Başkan Yardımcısı Abdullah Saka, Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Gür ve Meclis Üyesi Gökhan Alfman’ın karşıladıkları UTSO heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Yılmaz Canbaz ve Mehmet Kalkandelen ile Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Zeki Yazıcıoğlu, İhsan Akıncı, Şerafettin Çakır’ın hazır bulundular.


      Ziyaret UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İhtiyar ve UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan’ın teşekkür konuşmaları ile başladı.


      Her iki kurumun yönetimlerinin de ortak görüşleri bu birlik beraberliği kurumların üyelerine ve ilçemiz lehine nasıl çevirebilir ve neler yapabiliriz oldu.


      Toplantıda Uzunköprü’ye nasıl faydalı olunabilineceğinin tartışılması gerektiği, ayrıca tüm kurumlarla ortak toplantılar yapmanın Uzunköprü’ye fayda sağlayacağı belirtildi.     Yöneticilerin her zaman değişebildiğini ancak kurumların, projelerin devam ettiği, kurumlara devletin desteğini arttırmasının beklendiğini bunun yanında STK’ların öncü ve yol açıcı olması gerektiği belirtildi.


      Yapılan ve planlanan projeler ile ilgili Yerel Basın ile işbirliği içerisinde üyelerimizin bilgilendirilmesi ve gelişmeler hakkında kamuoyunun aydınlatılmasının şeffaf yönetim anlayışı içerisinde önemli olduğu ve ilçe ekonomik hayatı içerisinde önemli rol oynayan oda ve borsanın ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarını kucaklayarak bütünlük içerisinde çalışılması ve herkesin projelerde ortak görev alarak ilçemize faydalı olması gerektiği belirtildi.


       Toplantıda her iki kurumuna 2012 yılı içerisinde Hasanpınar yolu üzerindeki mera alanından tahsisatı yapılan araziler ile ilgili belediye mücavir alanı içerisinde bulunmalarından dolayı yaşanan mülkiyet sorunları ile ilgili gerekli girişimleri hep birlikte yapma ve gerekirse konunun Valilik ve Bakanlıklar nezninde girişimlerde bulunarak kanunlar çerçevesinde sonuçlandırılmasına karar verildi.


       Oda ve borsa yönetimleri Toplantıların genişleyerek önümüzdeki günlerde de devam etmesi yönünde prensip kararı alarak toplantıya son verdiler.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041