Haber Detayları - 18.02.2013

HİSARCIKLIOĞLU, TRAKYA ODA ve BORSA BAŞKANLARI ile TEKİRDAĞ’da BULUŞTU

“Tekirdağ’a Değer Katanlar” Ödül Töreni TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifiyle, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Başkanı Osman Sarı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı, UZTB Meclis Başkanımız Mehmet Arda ve UZTB Yönetim Kurulu Başkanımız Rahmi Eren ile çevre il ve ilçelerdeki oda ve borsa başkanları ve çok sayıda işadamının katılımıyla gerçekleştirildi.


 


16 Şubat 2013 cumartesi günü Belediye Kültür Merkezinde Tekirdağ’a değer katan işadamları için düzenlenen ödül töreninde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı ile Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi birer konuşma yaptıktan sonra söz alan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ’a her gelişinde ayrı bir heyecan duyduğunu ifade ederek 2006 yılında kurulan Namık Kemal Üniversitesinin Tekirdağ’ın güçlenmesinde ve markalaşmasındaki önemine vurgu yaptı. Başkan Hisarcıklıoğlu, TOBB’un Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal’in ilk tiyatro eseri olan kendi el yazması “Celaleddin Harzemşah” eserini satın aldıklarını ifade ederek bu eseri, yazarın ismini taşıyan üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’e hediye etti.Odalar ve Borsalar Birliği olarak ülke ekonomisine katkılarına değinen Hisarcıklıoğlu, 2012 yılında gerçekleşen 152 milyar dolarlık ihracatın önemine vurgu yaptı. Tekirdağ’ın ticaret ve sanayi için birçok unsuru bir arada taşıdığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, kara, deniz, hava, demiryolu ulaşımı olan Tekirdağ’da 2013 yılında yapımı tamamlanacak konteynır limanının Türkiye’nin birinci, Avrupa’nın ise 3. büyük konteynır limanı olacağını, bu sayede şehrin öneminin bir kat daha artacağını söyledi. Türk Ticaret Kanununda yapılan değişikliklerden de bahseden Hisarcıklıoğlu, konuşmasının sonunda, TOBB olarak 81 ile 81 okul kazandırmak için çalıştıklarını, bu okullardan bir tanesinin de Tekirdağ’da olacağının müjdesini verdi. Toplantı sonrasında Tekirdağ’da yüksek miktarda vergi veren ve tescil ücreti ödeyen işadamlarına teşekkür plaketleri verildi.


 


Ödül Töreninin ardından, Trakya Oda-Borsaları Meclis ve Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısına geçildi. Seçimlerin ertelenmesine ve bu sürecin yürütülmesine dair Başkan Hisarcıklıoğlu önerilerde bulundu. Basına kapalı yapılan toplantı, gece saat 22.30’a dek kesintisiz sürdü. Programın sonunda ancak bu geç saatten sonra akşam yemeğine çıkıldı.  


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839