Haber Detayları - 11.09.2017

UTSO VERGİ ÖDÜL VE UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI 2016 YILI TESCİL ÖDÜL TÖRENİMİZ TOBB BAŞKANI SAYIN M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NUN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ve Uzunköprü Ticaret Borsası tarafından organize edilen “Uzunköprü - Meriç İlçeleri Vergi ve Tescil Ödül Töreni” ne katılmak üzere Uzunköprü’ye geldi.

11 Eylül 2017 pazartesi günü saat 18:00’da Trakya Üniversitesi Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Ersan Kocaman Konferans Salonunda “2016 yılı içerisinde UZTB üyeleri içerisinde en yüksek tescil ücreti ödeyen ve Uzunköprü ve Meriç ilçelerimizde en çok vergi veren” firmaların plaket takdimi ile onurlandırılacağı organizasyona; CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN, Uzunköprü Kaymakam Kemal YILDIZ, Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay YILMAZ, CHP Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç SÜLÜŞ, MHP Uzunköprü İlçe Başkanı Ayhan YENİ, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Oda ve Borsa Başkanları, STK başkan ve yöneticileri, ödül almaya hak kazanan firma temsilcileri UZTB ve UTSO Üyeleri katıldılar.


Ödül törenin açılış konuşmasını yapan Egemen ASLAN, Oda ve Borsa birlikteliğinde düzenlenen ödül töreninde bulunan katılımcılara teşekkür ederken Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen ASLAN, yaptığı konuşmada; “Uzunköprü Ticaret Borsası ve Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası olarak, organize ettiğimiz, “Uzunköprü ve Meriç İlçeleri Vergi Ödül Töreni ile Uzunköprü Ticaret Borsası, Tescil Ödül törenimize hoş geldiniz. Görev süremiz içerisinde ikinci kez ilçemize gelerek bizleri onurlandıran, çalışma azmi ve fikirleri ile bizlere her zaman model olan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’ na, sizlerin huzurunda Uzunköprü’ müze hoş geldiniz diyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Üyelerimize ve Müstahsillerimize daha kaliteli hizmet vermek adına, Ürün Tahlil Laboratuvarımızın çalışma alanlarını genişleterek, kalitesini ve kapasitesini arttırma adına Trakya Kalkınma Ajansı desteği ile projelendirerek, Uzunköprü Ticaret Borsası olarak Ülkedeki saygın laboratuvarlar arasındaki yerimizi aldık. Kurumsallaşma yolunda attığınız adımlarla, açtığınız yolda hızla ilerlemekteyiz. Stratejik Plan hedeflerimizde de yer alan, Akredite borsa olma hedefimizi 2014 yılı itibari ile başarıyla gerçekleştirdik. 5 yıldızlı hizmet veren Odalar ve Borsalar arasında Ticaret ve Sanayi Odamız ile beraber yerimizi aldık. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Akreditasyon denetimlerimiz ile borsamız çok daha yüksek puanlar alarak üyelerine 5 yıldızlı hizmet verdiğini ispat etmiş ve B sınıfı olan Akreditasyon Standardımızı, yeni dönemde de B sınıfı olarak tescil ettirmiştir. Uzunköprü’müzün gerçek anlamda ilk kurumsal kuruluşları olma onurunu Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odamızla beraber yaşıyoruz” dedi.


Ardından Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İHTİYAR,’ın konuşması ile devam eden törende son olarak kürsüye çıkan TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU, yaptığı konuşmasında; TOBB başkanlığım boyunca Edirne’ye 19, Uzunköprü’ye ise 4-5 kez geldim. Edirne’de, Uzunköprü’de bunu fazlasıyla hak ediyor. Uzunköprü bizlerin Rumeli yakasında ilk yerleşim bölgemiz olup, tarihimizde özel bir konuma sahiptir. Bizleri bugün buluşturan Oda ve Borsa başkanıma teşekkür ediyorum. TOBB başkanı olarak en çok böyle günlerde camiam ve sizlerle gurur duyuyorum. Oda başkanım Ercan İhtiyar ve Borsa başkanım Egemen Aslan beni bu ödül töreni için Uzunköprü’ye davet ettiğinde heyecanlandım. Devir ekmeğin aslanın ağızında olduğu değil midesine indiği bir dönemde. Bu zorluğa rağmen hem ayakta kalacaksın, hem üretmeye devam edeceksin, hem alış veriş yapacaksın hem vergini vereceksin hem de başarılı olacaksın. Bu her babayiğidin başarabileceği bir iş değildir. Bu yüzdendir ki ödülü ve övgüyü fazlasıyla hak eden bu arkadaşlarımla bu gün burada birlikle olmak beni ziyadesi ile heyecanlandırdı ve bende bütün programımı değiştirip Uzunköprü’de sizlerle beraber oldum.

Her iki başkanımızla da TOBB’de yakın olarak çalışıyoruz. Egemen ASLAN başkanla TOBB Hayvancılık Kurulunda, Ercan İhtiyar ile TOBB Basın Yayın Komisyonunda beraber görev alıyoruz. Her iki başkanımızda Odalar Birliğinin çalışmalarına büyük emek vererek katkı sağlıyorlar. İki Başkanımızın da tek hedefleri Uzunköprü’nün ekonomisini geliştirmek. Buna bizzat ben şahidim. Ticaret Odamız İŞ- KUR hizmet noktası kurup mesleki yeterlilik sınavları yaparak hizmeti üyelerimizin ayağına getirmiş durumda. Ticaret Borsamız üyelerine alış veriş indirimi sağlamak amacı ile çeşitli kampanyalar düzenliyor. Ticaret Borsasının AB Standartlarında kurduğu ürün tahlil laboratuvarı bölgede birinci sıradadır. Trakya Kalkınma Ajansı bunu tescillemiştir. Bu yılbaşı itibari ile bir takım ekonomik sıkıntılar vardı. Hem odam hem borsam kaynaklarını ortaya getirdiler, bizde odalar birliği olarak destek olduk. Diğer 363 odam borsam onlarda koydular TOBB nefes kredisiyle üyelerimize %9,9 faizle nefes kredisi verdik. Yine iki başkanımızın talepleri doğrultusunda KOSGEG’ ten 50 bin TL değerinde faizsiz kredi imkânı sunduk. 3 yıl vadeli ilk yıl ödemesiz faizsiz kredi. Yine kredi garanti fonundan kefalet kredisini işlettik. Baba oğula kefil olmazken senin odan borsan sana kefil oldu. Ve tüm Türkiye’ de 615 bin üyemiz bu ekonomik destekten faydalandı. Bunu da sağlayan benim oda ve borsa başkanlarım oldu. Onlar talep ettiler sizlerin sıkıntısını bize aktardılar bizde hükümetimize gittik anlattık önümüz açıldı” dedi.

Konuşmaların ardından Ödül Törenine geçilen programda Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası ve Uzunköprü Ticaret Borsası Üyeleri plaketlerini aldılar.


2016 YILI TESCİL SIRALAMASI

SIRA NO

ÜNVANI

1

TMO UZUNKÖPRÜ AJANS AMİRLİĞİ

2

GÜRKAN GÜR ZAHİRECİLİK NAKLİYE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

3

BİRLİK ÇELTİK, YAĞ,GIDA,AKAR., İNŞAAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

4

EMİN TARIM SANAYİ VE TİC. A.Ş.

5

ÖZDİMETOKALI GIDA PAZ. TİC.SAN. LTD.ŞTİ.

6

TEZCANLAR GIDA SANAYİ VE TİC. A.Ş.

7

EKİN TARIM GIDA SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.

8

AKSOYLAR GIDA SAN. TİC.LTD. ŞTİ.

9

ALEMDAR SUN YAĞ VE GIDA SANAYİ TİC.LTD. ŞTİ.

10

UZUNKÖPRÜ İLÇESİ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ TİCARİ İŞLETMESİ

11

BAŞAK TARIM ÜR. VE GÜBRE PAZ. LTD.ŞTİ.

12

YILMAZLAR GIDA NAK. İNŞ. MAL. TİC.LTD. ŞTİ.

13

SİMEKS DIŞ TİCARET VE PAZ. LTD.ŞTİ.

14

ATAŞLAR GIDA SAN. VE TİC.LTD. ŞTİ.

15

ÖZYILMAZ FINDIK TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞTİ.


İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940