Haber Detayları - 16.03.2015

MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE TAM KADRO OLARAK KATILDI

Uzunköprü Ticaret Borsası Meclisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) iştiraklerinin kurumsal yapılarını ve hizmetlerini tanımak, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgiler almak amacı ile 13-14-15 Mart 2015 tarihlerinde TOBB Birlik merkezinde düzenlenen eğitim seminerlerine katıldılar.

Seminere Uzunköprü Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Gür, Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Saka, Orhan Gür, Uğur Erk ve Gökhan Alfman, Meclis Üyeleri Adnan Öğe, Serhat Eren, Birol Kocaman, Hüseyin Aksoy, Onur Taşkan, İbrahim Yılmaz, Erhan Özdimetokalı katıldılar.

Üç gün süren program boyunca TOBB Hizmet Binası, Kurumsal Yapısı ve yine TOBB ETÜ Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Kampus ve Sosyal alanlarının da tanıtım ve ziyaretleri gerçekleştirildi.

TOBB tarafından tüm Oda ve Borsalarda görev alan Meclis Üyelerinin katılımlarının planlandığı programa iştirak eden Meclis Üyelerimize Seminer süresi boyunca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin hizmet ve iştiraklerinden yararlanma, Dünya ve Türkiye Ekonomisi, Dış Politika, Genel Ekonomi Faiz, Döviz, Borsa, Kişisel Gelişim, Etkili Yönetim ve İletişim Becerileri, Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı TEPAV çalışmaları, Teşvikler vb. konularda sunumlar ve detaylı bilgiler verildi. 

Seminerin kapanış konuşmasını yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik üzerinde dururken “Kuş alayıyla uçar. Ortada bir başarı varsa bu sadece benim değil. Hep birlikte hareket edebilmemizden kaynaklanıyor” dedi. 

Çekirdek olmadan meyvenin oluşmayacağı örneğini veren Hisarcıklıoğlu, iş dünyasında da çekirdek oda ve borsa meclislerimiz. Sizler gördüklerinizi, kendinize kattıklarınızı ve vizyonunuzu aktarmak durumundasınız. İl ve ilçelerinizin kanaat önderi olarak size çok önemli görevler düşüyor. İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır diyen bir inanıştan geliyorsak, elinizde insanlara faydalı olabilmek için çok önemli bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım” diye konuştu. 

Herkesin farklı görüşlerinin bulunmasının gayet doğal olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, “Hepimiz farklı farklı düşüneceğiz. Önemli olan bu düşünce zenginliğinden bir ortak akla ulaşabilmek. Sonra o ortak akıl etrafında buluşup, şehrimiz için ilçemiz için tek yumruk olabilmeliyiz” ifadesini kullandı.

Dünyada artık ülkelerin değil, şehirlerin ön plana çıktığını vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu dünya ekonomisinin yüzde 50’sinin 600 büyük şehirde döndüğünü belirtti. Hisarcıklıoğlu 6 yıl içinde bu oranın yüzde 60’a yükseleceğini kaydetti. “Bizim görevimiz de ilçemizi, şehrimizi zenginleştirmek” diyen TOBB Başkanı, meclis üyelerini kentlerindeki kalkınma ajanslarının fonlarından yararlanmaya ve proje üretmeye çağırdı.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940