Haber Detayları - 28.03.2016

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI ÜYELERİ KONYA ŞEKER-TORKU TESİSLERİ VE KONYA TARIM FUARINI ZİYARET ETTİ

Uzunköprü Ticaret Borsasının Organizasyonunda 45 Üyesinin katılımı ile 23-26 Mart 2016 tarihleri arasında   gerçekleşen Türkiye’nin en büyük 40. Sanayi Kuruluşu içerisinde olan ve 9 Kampüste 36 üretim tesisi ile faaliyet gösteren Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve KONYATARIM 2016 Konya 14. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı gezisi sona erdi. 

Uzunköprü Ticaret Borsası Organizasyonunda 45 UZTB Üyesinin katılımları ile gerçekleştirilen geziye Alpullu Pancar Ekicileri Koop. Yönetim Kurulu Başkanı ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramis Özgen’de eşlik etti. 

UZTB Üyelerinin ve bölgemizin Ticari, Sosyal ve Kültürel hayatını ve vizyonlarını geliştirmeyi hedefleyen gezi 24.03.2016 tarihinde Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş. Cihanbeyli Kampüsü (Panplast Tesisleri) ziyareti ile başladı. Konya Şeker tarafından, 2006 yılında Cihanbeyli’de kurulan Panplast Tesisleri içerisinde toplam 215.000 m2’lik bir alanda Yağmurlama sulama, yassı ve yuvarlak damla sulama sistemlerinin her çeşidinin üretimini gerçekleştirebilen tesis, PVC Boru, Sondaj, Kolon Boruları ve Koruge Boru üretimi ile PP Çuval, File Çuval ve Balya İpi üreten tesis, plastik palet, gıda ambalajları üretimlerinin gerçekleştiği enjeksiyon tesisi, Tarımsal ambalaj ve gıda ambalajı üretimi için Film & Baskı üretim tesisi, plastik atıkların çevreye zarar vermeden tekrar kullanılabilir hale getirebilmesi için geri dönüşüm tesisi yer almaktadır. Daha sonra Altınekin Kampüsü \ Beta Ziraat Tohumculuk ve Ham Yağ Tesislerine geçilerek Ham Yağ Üretim Tesisleri ve Bölgeye ve bölge iklimine uygun nitelikli tohumlar üreterek tarımsal üretimde verimliliği arttırarak çiftçi refahını yükseltmek amacıyla kurulan Tohum Üretim ve İşleme Tesisi ziyaret edildi.

Fabrika ziyaretlerinden sonra aynı gün içerisinde Konya Ticaret Borsası`nın bünyesinde kurulan Anadolu Selçuklu Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.(ASLİDAŞ)’nin 100.000 ton kapasite ile Türkiye’nin en büyük lisanslı depoculuk tesisi ve Konya Ticaret Borsası ziyaret edildi.

Konya Ticaret Borsası ziyaretimizde Genel Sekreter Esat Bilici ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik tarafında üyelerimize Konya Ticaret Borsası Elektronik Satış Sistemi, İşleyişi ve Yatırımları hakkında bilgiler aktarıldı.

Ziyaretler sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan tarafından ziyaret edilen tesis müdürleri ve başkanlarına İlçemizin Pirinci, Ayçiçek yağı, Peynir Helvası ve ilçemizin simgesi Tarihi köprümüzü tanıtan tablo hediye edildi.

25.03.2016 tarihli ziyaretlerimizde sırası ile Sektöründe en ileri teknolojilere ve entegrasyona sahip Seydibey Tarım Ürünleri İşleme Entegre Tesisleri, Dünyanın tek kampüs içinde en büyük et-süt entegre tesisi Meram Kampüsü \ Panagro Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi ve Türkiye`nin en büyük şeker fabrikası Çumra Kampüsü \ Çumra Şeker Entegre Tesisleri içerisindeki Ultra Klimalı Modern Seralar, Tilapia Balık Üretim Tesisi, Çikolata Üretim Tesis, ve şeker üretim tesisleri ziyaret edilerek etkililer tarafından üyelerimize bilgiler verildi.

26.03.2016 tarihli programımız Konya Mevlana Müzesi, Alaaddin Tepesi ve Şehir Merkezi ziyaret edilerek rehberler eşliğinde Konya İlinin Tarihi ve Kültürel dokusu tanıtıldı ve Avrasya Coğrafyasının en büyük tarım fuarı olma özelliği taşıyan KONYATARIM 2016 Konya 14. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına geçildi.

KONYA TARIM 2016 Konya 14. Uluslararası Tarım,  Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı   TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından 23-27 Mart 2016 tarihleri arasında KONYA TİCARET ODASI – TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.      

18 ülkeden 1.143 marka, 388 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirilerek, yurtiçinden ülkemizin tüm bölgelerini kapsayan 76 farklı ilden, yurtdışından ise başta Ortadoğu, Orta Asya, Afrika, Kafkaslar ve Balkanlar başta olmak üzere 57 farklı ülkeden gelen ziyaretçileri ile Konya’da buluşturmayı başaran ve Türk Tarım sektörünün en önemli ve en etkin buluşma noktası olmaktadır.

Borsamızın organizasyonu Fuar ziyareti ile son bulmuştur.

Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan Gezi ile ilgili yaptığı değerlendirmede Uzunköprü Ticaret Borsası Meclisi olarak tüm üyelerimizi davet ederek organize ettiğimiz gezimizi 45 üyemizin katılımları ile başarı ile gerçekleştirdik. Gezimizin üyelerimizin gerek işleri gerekse de gelecek vizyonları açısından oldukça faydalı olacağına inanıyorum, geziye katılan üyelerimiz de gezilen tesisleri ve Konya Tarım fuarı organizasyonumuzu çok beğendiklerini bizlere ilettiler. Ben gezimizin organizasyonunda ve tesislerin ziyaret edilmesinde bizlerle birlikte olan Alpullu Pancar Ekicileri Koop. Yönetim Kurulu Başkanı ve Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramis Özgen başta olmak üzere geziye katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Dedi.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839