Haber Detayları - 9.11.2022

UZTB’NİN ÖĞRENCİLERE BURS DESTEĞİ ARTARAK DEVAM EDİYOR

Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB), İlçemizin başarılı Üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermeye devam ediyor.

Uzunköprü Ticaret Borsası, başarıların teşvik edilmesi hedefiyle başlattığı burs programı kapsamında, üniversite öğrencilerine burs vererek eğitimlerini destekliyor.

2022-2023 eğitim yılında da lisans düzeyindeki (en az 4 yıllık) üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlayacak olan Uzunköprü Ticaret Borsası, toplamda 120’ye yakın öğrenciye karşılıksız burs veriyor. 

Üniversiteye girişle başlayıp mezuniyete kadar süren Uzunköprü Ticaret Borsası bursu, her yıl Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süreyle ödeniyor.

Burslar, bu yıl lisans öğrencileri için bütçe imkanları dahilinde aylık 400,00 TL olarak belirlendi ve burslarda geri ödeme yükümlülüğü bulunmuyor.

“UZUNKÖPRܒLÜ ÖĞRENCİLERE VERİLİYOR”

Başarılı ve dar gelirli Uzunköprülü üniversite kazanma başarısı gösteren öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca desteklenmeleri hedefi doğrultusunda, nitelikli eğitime erişimde fırsat eşitliği misyonuyla burs programını devam ettiren Uzunköprü Ticaret Borsası üniversiteyi kazanan fakat ekonomik nedenlerle eğitiminde zorluk yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilerin öğrenimlerine destek olarak sosyal sorumluluğunu da ilçemizde yerine getirmektedir. 

Gerçekleştirdikleri burs yardımı hakkında açıklamalarda bulunan Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, şu ifadelere yer verdi; “Her yıl eğitim öğretim dönemi başlamadan önce TOBB önderliğinde ilçemize bağlı köylerde eğitim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine yapılan kırtasiye ve giyecek yardımları olsun, Borsamız önderliğinde ilçemizde ikamet edip üniversiteyi kazanma başarısı gösteren ihtiyaç sahibi öğrenciler olsun, gerekse de eğitim kurumlarımızın herhangi bir ihtiyaçlarının karşılanması konusunda olsun her zaman İlçemizde eğitimin en büyük destekçisi olan Uzunköprü Ticaret Borsası olarak Eğitimin bina olmadığı önemli olanın okulun işleyişi fikrinden yola çıkarak, mevcut okullarımızın hizmet kalitesinin daha da arttırılması, karar alma sürecinin hızlandırılması, eğitmen ve öğrencilerimizin vizyon, kapasitelerinin daha da geliştirilmesi amacı ile 81 ilde 81 okul projesine dahil olduk. 81 ilde başlayan bu projeye dahil olan ilk 5 ilçe içerisinde olmak bizlere onur ve gurur verdi. Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje bölümü olan Kimya Teknolojisi bölümüne yüksek puanla giren başarılı 3 öğrencimize de yine Uzunköprü Ticaret Borsası olarak Lise öğrenim hayatları boyunca aylık 250 TL karşılıksız burs veriyoruz. Okulumuzun diğer bölümleri için de proje bölümü onayı çıktıktan sonra o bölümlere de yüksek puanla giren öğrencilere de burs vererek öğrencilerimize desteklerimizi arttırmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin topluma fayda sağlayan ve gelecekte İlçemize ve Ülkemize hizmet etmeyi amaçlayan bireyler olarak yetiştiklerini görmekten Uzunköprü Ticaret Borsası Meclisi olarak mutluluk ve gurur duyuyor ve başarılar diliyoruz” dedi.


Diğer Haber Dosyaları

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243