Haber Detayları - 2.06.2022

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI MECLİS ÜYELERİ GAZİANTEP TB VE NİZİP TB VE NİZİP TO’ LARINI ZİYARET ETTİ

Uzunköprü Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Saka,   Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Erk, Yönetim Kurulu Sayman Üye Orhan Gür, Meclis Üyeleri Kadir Molla, İbrahim Yılmaz ve Ergün Deniz ile Genel Sekreter Mehmet Karamolla’dan oluşan heyet 02.06.2022 tarihinde sırası ile Gaziantep Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Borsası ve Nizip Ticaret Odasını ziyaret etti.

Gaziantep Ticaret Borsası ziyaretinde Uzunköprü Ticaret Borsası heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren GTB Başkanı Mehmet Akıncı, Gaziantep sanayisi, tarımı ve ticareti hakkında bilgiler verdi.

Gaziantep’in tarıma dayalı gıda sanayinde Türkiye’nin lokomotif şehirlerinin başında geldiğini kaydeden Akıncı; un, makarna ve bulgur gibi tarım kökenli birçok sektörde Gaziantep’in Türkiye üretiminin yarısından fazlasını tek başında karşıladığını ifade etti. Aynı yıl içerisinde yine kentin gastronomi kenti unvanına yakışır Gaziantep Et Borsası ve Et Halini ’de Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle hizmete açtıklarını aktaran Akıncı, yaklaşık 30 bin metrekare alan üzerinde kurulan ve içerisinde monoray sistemleri, soğuk hava depoları ve soğuk zincir koridorları gibi teknolojik her türlü alt yapıyı barındıran tesisin sektöründe örnek teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan ise Gaziantep’in gıda sanayindeki üretimdeki işlem hacmi ve iştahı Türkiye’ye başkentlik yaptığını söyledi. Aslan konuşmasında ayrıca Trakya bölgesinin gıda sanayi ve tarımsal üretimi hakkında da bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından GTB ve Uzunköprü meclis üyeleri arasında istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Daha sonra Nizip Ticaret Borsasını ziyaret eden UZTB Heyeti burada da Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, yönetim kurulu ve meclis üyeleri tarafından karşılandı.

Nizip ticaret borsasında gerçekleştirilen istişare toplantısının ardından heyetler hep birlikte Nizip Ticaret Odasına geçtiler..

Uzunköprü Ticaret Borsası Meclis üyeleri ve ziyarete eşlik eden Nizip Ticaret Borsası üyeleri Nizip TO Meclis Başkanı Bekir Karabacak, Nizip TO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Nizip TO yönetim kurulu ve meclis üyeleri tarafından karşılandı.

Yapılan ziyarette bir açıklama yapan NTO Meclis Başkanı Bekir Karabacak ve NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

Nizip’in ekonomisi, kültürel yapısı ve NTO’nun yaptığı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi veren NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “NTO 1.500 aktif üyesine hizmet vermekte ve üyelerinin her türlü sorununu dile getirerek lobicilik faaliyetlerini sürdürmektedir. Nizip sanayisi, ticareti ve ürün çeşitliği ile 500 milyon dolar dış ticaret hacmi bulunmaktadır ve bu oran çoğu ilimizin üzerindedir. Ortak akıl ile yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak olan Nizip Gümrük Müdürlüğü ile bu dış ticaret hacmimizin daha da büyüyeceğine inanıyoruz. Ticari hayatımızdan dolayı Uzunköprü Ticaret Borsası üyeleri ile uzun zamandır tanışmaktayız. Bu dostluğumuzu en iyi şekilde sürdürerek işbirliğimizi arttıracağız.” şeklinde konuştu.

Nizip’te olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, “Başkanlarımız ve üyelerimiz ile sürekli iletişim halindeyiz ancak işi kaynağında yerinde görmenin üyelerimiz açısından daha faydalı olacağını düşünüyoruz. Ziyaretimizin ilişkilerimizi daha da güçlendirmesini diliyoruz. Bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı borsamız ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Uzunköprü Ticaret Borsası, Nizip Ticaret Borsası ve NTO yönetim kurulu ve meclis üyeleri fikir alışverişinde bulundu.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041