Haber Detayları - 7.02.2022

BORSAMIZIN İZMİR 17. AGROEXPO ULUSLARARASI TARIM VE HAYVANCILIK FUARI ZİYARETİ SONA ERDİ

Uzunköprü Ticaret Borsası üyelerinin, 04–06 Şubat 2022 tarihleri arasında “İZMİR 17. AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na yapmış oldukları gezi sona erdi. 

Uzunköprü Ticaret Borsasının Organizasyonunda 57 üyesinin katılımları ile gerçekleştirilen gezide 04- 06 Şubat 2022 tarihlerinde, 90 ı aşkın ülkeden 1050 firmanın katılımları ile 400 bin ziyaretçi tarafından ziyaret edilen, Gaziemir`deki Fuar İzmir’de düzenlenen 17. AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaret edilerek, yurtdışından üreticiler, tarım ve hayvancılık firmaları, yerli ve yabancı traktör üreticileri başta olmak üzere tüm sektör temsilcilerinin stantları ziyaret edilerek görüşmeler gerçekleştirildi.

Türkiye`nin en büyük, Avrupa`nın ilk dört büyük tarım fuarından biri olan İzmir`deki AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı`nda başta tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, sera ve teknolojileri, su ve sulama teknolojileri, gübre, tohum, fide, fidan ve bahçecilik, zirai ilaçlama makinaları, ekolojik tarım, agro bilişim, canlı hayvan yetiştiriciliği, hayvansal üretim makinaları, sektöre bağlı kurum ve kuruluşlar olmak üzere tüm sektör temsilcileri yerlerini aldı. 90 ı aşkın ülkeden ithalatçı firmaların ve alım heyetlerinin önemli bir kısmı fuara katılım sağlayarak Geçen yıl fuarda 1,5 milyar dolar olan ticari hacminin, bu sene 2 milyar doları bulması bekleniyor.

Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan Üyelerimizin işleri ile gelecek vizyonları açısından oldukça faydalı olacağına inandığımız gezimizde üyelerimiz Modern tarımsal mekanizasyon ekipmanları, zirai donanımlar ve Tarım Aletleri alım satımı yapan kurum yetkilileri ile tanışma ve üyelerinin sektörleri ile ilgili yenilik ve gelişmeleri yerinde görerek katılımcı firmalar ile iş bağlantısı kurabilmişler, Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok firmanın süt, süt ürünleri, et, et ürünleri, süt ve et teknolojileri ve ambalaj ekipmanları ürünlerini yerinde görebilme imkanı bulmuşlardır.

Teknolojik dönüşümün artık üyelerimizin ve üreticilerimizin ana gündem maddelerinden biri olmuştur, fuar her geçen yıl ithal teknolojilerin yanı sıra yerli girişimlerin de iddiasını artırdığı bir platform haline gelmektedir. 

Fuarda, tarım ve hayvancılıkta kullanılan yeni teknolojiler, zirai insansız hava araçlarıyla tarımsal üretim ve takip yazılımlarının yoğun ilgi gördüğünü gözlemledik.

Uzunköprü Ticaret Borsası Meclisi olarak tüm üyelerimizi davet ederek organize ettiğimiz gezimizin üyelerimizin gerek işleri gerekse de gelecek vizyonları açısından oldukça faydalı olduğuna inanıyorum, geziye katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Dedi.

Uzunköprü Ticaret Borsası İZMİR 17. AGROEXPO Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı gezisi İzmir turu, Şeytan Sofrası ve Ayvalık gibi tarihi ve turistik yerlerde mola verilip ziyaret edilerek son bulmuştur.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041