Haber Detayları - 11.02.2021

PANDEMİ DÖNEMİNDE İNSAN İLİŞKİLERİ VE İLETİŞİM BECERİLERİ KONULU ÇEVRİM İÇİ SEMİNER DÜZENLENDİ

İlçemiz Öğretmenlerine ile UZTB ve UTSO personellerine Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB) ve Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO)’nın iş birliğiyle “Pandemi Döneminde İnsan İlişkileri ve İletişim Becerileri” konulu çevrim içi seminer 11.02.2021 tarihinde düzenlendi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Uygulama Merkezi koordinasyonunda düzenlenen seminerde İletişim ve Eğitim Danışmanı Dr. Cengiz Tavukçuoğlu tarafından ilçemizdeki yaklaşık 250 Öğretmen ve Oda-Borsa personellerine bilgiler aktarıldı.

Çevrimiçi seminer öncesi bir konuşma yapan UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan “Mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ne çalışmalarımız sonucu dahil olan Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde organize ettiğimiz TOBB ETÜ SEM Eğitmeni Dr. Cengiz Tavukçuoğlu hocamızın “Pandemi Döneminde İnsan İlişkileri ve İletişim Becerileri” konulu seminere hoş geldiniz.

Bu Protokol ile nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi için okullarda eğitimi verilen meslek alanlarında öğrenci ve öğretmenlerin sosyal ve zihinsel becerilerinin geliştirilmesi, mesleki bilgi ve beceri yeterliliklerinin artırılması amaçlarını gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Pandemi nedeni ile  sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadığımız, evlerimize kapanmak zorunda kaldığımız bu süreçte iletişim ve insan ilişkileri konusunda alacağımız bu eğitimin çok faydalı olacağını inanıyorum.

Uzunköprü Ticaret Borsası olarak, sadece ilçemizin tarımsal sorunları ile ilgilenmiyoruz, aynı zamanda gençlere ve eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu bilincinde olup, hedeflerimizi buna göre belirleyip, gerçekleştirmek için çalışmalara imza atıyoruz. Bu yüzden tarımsal eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim alanında da eğitimler yaparak ve eğitim kurumlarımıza destekleyerek ilçemize katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Katılımları ile bizleri onurlandıran, siz değerli misafirlerimiz, bundan sonraki konferans ve seminerlerimizde hep birlikte bir araya gelmek dileğiyle, saygılar sunarım.” Dedi.

11 Şubat 2021 Perşembe günü 13.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilen eğitimde TOBB ETÜ SEM Eğitmeni Dr. Cengiz Tavukçuoğlu tarafından katılımcılara İletişim, İletişim Süreci, İletişimin İnsan İlişkileri ve İş Hayatındaki Yeri; Sözlü, Sözsüz, Yazılı ve Görsel İletişim; Temel İletişim Becerileri, Etkili Dinleme, İletişim Çatışmaları ve Empati, İletişim ve Kültürel Bağlam, Dünya çapında iş dünyasında kuşaklar, Sessiz Kuşak, Baby Boomers’lar, X, Y ve Z Kuşakları, Kuşakların temel özellikleri ve farklılıkları, Kuşakların İletişim Süreci ve Algıları, Kuşakların işe bakış açıları ve iş yaşamından beklentileri, Kuşakların Kariyer algıları ve liderlik tarzı beklentileri, Değişen iş yaşamı ve gelecek gibi akademik, teorik ve pratik konular aktarılmıştır.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142