Haber Detayları - 25.02.2014

AB PROJEMİZİN 21 ŞUBAT 2014 TARİHLİ FİNAL TOPLANTI YEMEĞİ YAPILDI

 T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’na bağlı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından fonlanan ETCF-II / TR2009 / 0135.03-02/28 sözleşme nolu ‘’ Ergene Havzasında Tarım Topraklarının Kirlilikten Arındırılması ve Islahı ‘’ isimli Projemizin  Final Toplantı Yemeği 21 Şubat 2014 Cuma akşamı İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız ve eşi, Belediye Başkanımız Enis İşbilen ve Eşi, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kenar ve eşi, Proje Ortağımız Yunanistan Kavala Ticaret Odası Temsilcileri, Kamu Kurumu Müdür ve Temsilcileri, Civar Oda ve Borsaların Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile eşleri, UTSO ve UZTB Meclis Üyeleri ve Eşleri ile Uzunköprü Ticaret Borsası Üyeleri ve eşlerinden oluşan yaklaşık 500 davetlinin katılımı ile Kırcasalih Volkan Et Lokantasında gerçekleştirildi.

        Final Toplantı Yemeğimiz projemizin genel tanıtımı ve amaçları ve 15 aylık süreçte yapılan faaliyetlerle ilgili yapılan bilgilendirme konuşmasının ardından Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan`ın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Aslan Konuşmasında "Değerli misafirlerimiz, öncelikle hepinize hoş geldiniz diyor sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

     Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetimi olarak, kısa orta ve uzun vadeli çalışmalarımızın tümünün, içinde bulunduğumuz coğrafyaya ve birlikte yaşadığımız insanlara fayda sağlayan,  deneyimlerimize deneyim katan, gözle görülebilir çıktıları olan, yerli ve yabancı Sivil Toplum Örgütlerinin de ortaklaşa katılımı ile gerçekleşecek projeler bütünü olması amacı ve hedefi ile hareket ediyoruz. 


     İşte böylesine güzel bir ortamda, bu gece bir arada olmamızın sebebi yine başarılı bir şekilde hayata geçirdiğimiz, Borsamızın ana hibe faydalanıcı kurum olarak yerelde Uzunköprü TSO, uluslararası platformda ise Yunanistan Kavala ve Romanya Sibiu Ticaret ve Sanayi Odaları ortaklığıyla 2013 Ocak ayından bu yana titizlikle yürüterek uygulama dönemi sonuna geldiği  ‘’ Ergene Havzasında Tarım Topraklarının Kirlilikten Arındırılması ve Islahı”     isimli projemizin Final Toplantısı aktivitesidir. Davetimizi kırmayarak şu an aramızda bulunan Kavalalı dostlarımıza sizlerin huzurunda ayrıca teşekkür ediyorum. 


     Borsamız bu tip çok ortaklı projelerin haricinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde yer alan tüm Oda ve Borsaların sisteme akredite sürecini de başarılı bir şekilde uygulayarak Akreditasyon sahibi sayılı Borsalar içinde yer alabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. 


     Konuşmamın başında da ayrıca bahsettiğim gibi, Borsa olarak bundan sonraki süreçte insan ve çevre odaklı daha nice başarılı projelere imza atarak bölgemize faydalı eserler bırakmaya devam edeceğiz. Hepinize  tekrardan hoş geldiniz diyorum . Saygılarımla." dedi.


 

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940