Haber Detayları - 13.11.2016

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASI (UZTB) VE KARACABEY TİCARET BORSASI ARASINDA KARDEŞ BORSA PROTOKOLÜ İMZALANDI

Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB) ile Karacabey Ticaret Borsası arasında "kardeş borsa" protokolü imzalandı.

13 Kasım 2016 tarihinde Uzunköprü Ticaret Borsasında imzalanan protokol ile Uzunköprü ve Karacabey Ticaret Borsaları arasında karşılıklı iletişimin güçlendirilmesi, hizmet standartlarının artırılması, üyelerin işlerinin geliştirilmesi, bölgelerinin istihdam ve yatırım olanaklarını genişletilmesi, ortak toplantı, faaliyet ve projeler yapılmasına ilişkin "kardeş borsa" protokolü imza altına alındı.

Protokol, Uzunköprü Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Gür ve Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan ile Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Halit Elbir ve Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan tarafından imzalandı.

Kardeşlik Protokolün Karacabey ve Uzunköprü ilçelerine ve Ticaret Borsalarına hayırlı olmasını dileyen UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan,  " Bu protokol, iki güzel şehrin çalışkan işadamları arasında ticaretlerini daha kaliteli bir ortamda üst seviyeye çıkartabilecekleri bir protokol. Ülkenin kardeşliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde böyle bir çalışmanın içinde yer almak çok önemli. Bunun gibi protokollerin ticaretimizde, insani ilişkilerde, üretici ve tüketiciler arasında ekonomik gelişimleri pekiştirmesi anlamında çok faydalı olacağına inanıyorum ve bu Karacabey Ticaret Borsası ile İmzalamış olduğumuz kardeş borsa protokolünün hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Uzunköprü Ticaret Borsası ile kardeş borsa olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Ticaret Borsaları arasında atılacak ortak adımların bölgesel ve ulusal kalkınmaya önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Kardeş borsa protokolüyle, iki borsa arasındaki iletişimin güçlendirilmesi, karşılıklı hizmet standartlarının artırılması, üyelerin işlerinin geliştirilmesi, illerin istihdam ve yatırım olanaklarını genişletilmesi, ortak toplantılar, faaliyetler ve projeler gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Protokol kapsamında, gerçekleştirilecek faaliyetlerle her iki Borsa; ekonomik ilişkilerin gelişmesine hizmet etme, üyelerini ve bölge girişimcilerini bir araya getirme, yeni teknoloji ve metotlar ile yenilikçilik adına bilgi değişimi ile karşılıklı kazanıma dayalı işbirliği içerisinde olacaklar.

Ayrıca kendi görev alanlarıyla ilgili olarak ekonomik işbirliğini geliştirme, ikili ticareti artırma ve yatırımları teşvik etme amaçlarıyla, sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeleri birbirleriyle paylaşacaklar.

Protokol İmza töreninin ardından UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan tarafından Karacabey Ticaret Borsası heyetine Uzunköprü Ticaret Borsasının hizmetleri ve yapılan faaliyetler hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiş ve açılışı yeni gerçekleştirilen AB Standartlarında Ürün Tahlil Laboratuvarımız, Toprak Tahlil Laboratuvarımız ve Elektronik Satış Sistemimiz tanıtılmıştır.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839