Haber Detayları - 22.08.2022

TOBB GENEL SEKRETERLER BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE GENEL SEKRETERİMİZ MEHMET KARAMOLLA KATILDI

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü TOBB Birlik Merkezi’nde yapılan Oda/Borsa Genel Sekreterler Bilgilendirme Semineri’ne borsamız Genel Sekreteri Mehmet Karamolla katıldı.

Hisarcıklıoğlu konuşmasında, Oda ve Borsaların asli sahiplerinin genel sekreterler olduğunu vurgulayarak, “O yüzden, buraları en iyi durumda tutmanın, korumanın görevi de sizlerde. Bizler 81 il ve 160 ilçedeki Oda ve Borsa camiası olarak tek bir aileyiz. Türkiye’nin her kesiminden, her sektöründen şirketleri, girişimcileri temsil eden, tek meslek örgütüyüz” dedi. 

Güçlerinin, birlikten, birbirine sımsıkı kenetlenmekten geldiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, “Birliğimiz, gücümüz ve etkinliğimiz, bizim, yani bu camianın farkıdır. Başka kurumlardan bizi ayrıştıran, bizi öne çıkartan, en büyük özelliğidir” şeklinde konuştu. 

Büyük gücün, sorumluluğunun da büyük olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, “Bize emanet edilen bu gücün, sorumluluğun hakkını vermek durumundayız. Bu da bizim hem hukuki, hem de ahlaki görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Camia olarak büyük işler, hizmetler yapıyoruz. Tüm bunların arkasındaki asıl kişiler, sizlersiniz. Sizler başarılı işler yaptığınızda, biz de başarılı oluyoruz. Böylece hepimizin gücü ve itibarı da artıyor” dedi. 

 “Bizim camiamız Türkiye’nin en demokratik kurumudur” diyen Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti: “Dolayısıyla, seçimlerin demokratik kurallara uygun olarak, hakça yapılması açısından önemli bir sorumluluğunuz var. Kanuna, mevzuata ve kurallara uygun hareket etmek zorundasınız. Her zaman objektif olun. Tek isteğimiz, seçimlerin hak ve adalet içinde, kurallara uygun olarak gerçekleşmesi. Bu camianın değerini, gücünü, etkinliğini ancak böyle koruruz. Hepimiz, çalıştığımız, emek verdiğimiz bu kurumları, içinde çalışmaktan gurur duyduğumuz, herkese iftiharla söyleyebildiğimiz bir seviyeye getirmeliyiz”. 

Oda ve Borsaların proje fabrikası haline geldiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “Ulusal ve uluslararası hibe programlarından, giderek artan şekilde yararlanmaya başladılar. Şehirlerinize hem maddi kaynak, hem de know-how kazandırdınız. Son 20 sene de, Oda ve borsalarımızca 1,900’ün üzerinde proje hayata geçirildi. Bunlar hep sizlerin sayesinde oldu. Buna devam edin ve bir gözünüz hep projelerde olsun” dedi. 

Hisarcıklıoğlu, genel sekreterlerden, Oda/Borsa meclisiyle Yönetim arasında köprü görevi üstlenmesini, Başkanlarının, Yönetimlerinin danışmanı olmasını, onlara yol göstermesini istedi. 

TOBB ve Oda/Borsa camiasında sihirli kelimenin “Birlik” olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bizler; üyelerimizle, genel sekreterlerimizle, çalışanlarımızla, Oda ve Borsa Başkanlarımızla, büyük bir aileyiz. TOBB, her zaman sizin yanınızda, hizmetinizde. Sıkıntınızı, görüşünüzü, önerinizi, her zaman Genel Sekreterimize ya da bana iletebilirsiniz. Bundan sonra da, bize emanet edilen makamların hizmet aracı olduğunu bilelim. Hep bu anlayışla çalışalım. Öbür tarafta hesabın olduğunu hep akılda tutalım” dedi.

Seminer borsamız Genel Sekreteri Mehmet Karamolla’nın doğum gününe denk gelmesi münasebetiyle seminer sonrası TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ağustos ayı içerisinde doğan Genel Sekreterler ile birlikte pasta kesilerek kutlama yapıldı.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041