Haber Detayları - 12.08.2022

UMAT GÜMRÜK VE TURİZM İŞLETMELERİ TİCARET AŞ. GENEL KURULU VE İPSALA TB YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENLERİNE KATILDIK

Bir dizi açılış ve etkinliklere katılmak üzere bölgemizde bulunan TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katılımları ile gerçekleştirilen Uzunköprü Ticaret Borsasının da hissedarı olduğu UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş.’nin 2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 12 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu`nun teşrifleri ile gerçekleşen UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. Olağan Genel Kurulu’na, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız ve Şirket hissedarı oda ve borsaların başkanları katıldılar.

Uzunköprü Ticaret Borsasını Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Uğur Erk’in temsil ettiği UMAT Olağan Genel Kurul toplantısında Şirketin Faaliyet Raporları müzakere edilerek, Denetim Kurulu Raporları, Gelir-Gider Tabloları görüşülerek karara bağlandı.

Genel Kurul Toplantısında, İpsala Sınır Kapısını modernize etmek üzere Trakya’daki Oda-Borsalarla birlikte 2001 yılında 8,5 milyon lira sermayeyle UMAT’ı kurduklarını hatırlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, İpsala’nın bugün ülkenin en modern kapılarından birisi olduğunu söyledi. 

İpsala’da sağladıkları başarının örnek olduğunu ve diğer kapıların modernizasyonun da yolunu açtığını belirten Hisarcıklıoğlu, modernize edilen sınır kapılarında araç ve yolcu geçiş sürelerinin 4 kat hızlandığını anlattı. TOBB Başkanı, “Bu yeni kapılar sayesinde Türkiye, lojistikte sınıf atladı. Bütün bunlar devletimizin bütçesinden tek bir kuruş harcanmadan yapıldı. Tüm bunları Oda ve Borsa başkanlarım bir araya gelerek yaptı. Bu işlerin de ilk adımını Trakya Oda-Borsa Başkanlarım attı.

Geçmişte Oda-Borsa ne iş yapar diyorlardı. O günler geride kaldı. İşte Odalar ve Borsalar, Türkiye’nin geleceğine böyle yatırım yapar. Devletine kazandırır, üyesine kazandırır” diye konuştu.

Genel kurul sonrası İpsala Ticaret Borsası yeni hizmet binasına geçilerek yeni hizmet binasının açılış töreni gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık,  AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, AK Parti İl Başkanı Belgin İba ve Bölge Oda ve Borsa başkan ve temsilcilerinin katıldıkları İpsala Ticaret Borsası Yeni Hizmet binasının açılışını törenine borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Uğur Erk, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Orhan Gür ve Genel Sekreterimiz Mehmet Karamolla iştirak ettiler.

İpsala Ticaret Borsası yeni hizmet binasının İpsala ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını dileriz.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142