Haber Detayları - 8.02.2021

UZUNKÖPRÜ TİCARET BORSASINDAN EĞİTİME TABLET BİLGİSAYAR DESTEĞİ

Öğrencilerin online eğitim alabilmesine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Uzunköprü Ticaret Borsası (UZTB) tarafından 75 adet klavyeli tablet bilgisayar 08.02.2021 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Pandemi nedeniyle online eğitim gören ancak bilgisayar alacak maddi imkânı bulunmayan öğrenciler için UZTB tarafından 75 adet klavyeli tablet bilgisayar, UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan ve Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Gür tarafından maddi imkanı olmayan öğrencilere ulaştırılmak üzere Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman ve Şube Müdürleri Özcan Güner ve Mehmet Ali Daş’a teslim edildi.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her yıl yenisinin eklenerek devam ettiğini belirten UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, bu yıl TOBB tarafından pandemi sürecinde eğitimin uzaktan işleyişine katkı sağlamak amacıyla TOBB çatısı altındaki Oda ve Borsalar işbirliği ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitim imkanlarından faydalanması için eğitime destek kampanyasının başlatıldığını söyledi. 

Kampanya hakkında bilgi veren Başkan Aslan; “Yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle bu yılki eğitim yardımımızı uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıyoruz. EBA’ya uyumlu olan tablet bilgisayarların İhtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere Milli Eğitim Müdürümüz işbirliği ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir taraftan ilimizin ve ülkemizin ekonomisini büyütmeye çalışırken, sosyal sorumluluklarımız kapsamında, geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim programlarına erişebilmeleri için destek sağlamayı hedefliyoruz. TOBB camiası 81 ilde 365 Oda ve Borsa aracılığıyla 30 bin adet tableti İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim ediyor. Bu anlamlı etkinliğe vesile olan TOBB ile Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve üyelerimize teşekkür ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.” dedi. 

Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Eralp Akman, UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan’a Eğitime verilen bu anlamlı destek dolayısıyla teşekkür ederek, tablet bilgisayarların Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda ivedilikle ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını söyledi.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839