Haber Detayları - 5.02.2021

TÜRKİYE CUMHURİYETİ MERKEZ BANKASI EDİRNE ŞUBE MÜDÜRÜ EMRAH USLU’NUN BORSAMIZI ZİYARETİ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Edirne Şube Müdürü Emrah Uslu ve Yetkili Yardımcısı Dilek Sarıkaya 05.02.2021 tarihinde borsamızı ziyaret ederek, Meclis Başkanımız Abdullah Saka, Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Orhan Gür ve Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Gür ile görüştüler. 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Edirne Şube Müdürü Emrah Uslu Merkez Bankası’nın idari yapısına, işlevlerine ve temel iletişim araçlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulunarak, Merkez Bankası bünyesinde Fiyat istikrarı açısından kritik önem arz eden gıda ve tarım ürünleri fiyatlarına dair verileri detaylı ve zamanlı olarak incelemek suretiyle erken uyarı fonksiyonu görmek amacı ile kurulan Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesinin görev ve çalışma koşulları hakkında bilgiler sundu.

Ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan, “Bilindiği üzere üyelerimiz ve sanayicilerimiz yatırım, üretim, ihracat yapıyorlar ve istihdam sağlıyorlar. Böylelikle ülkenin geleceğine katkı sunuyoruz. Bu işleri yapabilmek için öncelikle öz kaynaklar ve daha sonra bankalardan ve finans kurumlarından istifade ediyoruz. Dolayısıyla, finans kurumları ve reel sektör her zaman birbirlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Bankalar ve finans kurumları olmadan sanayi ve ticaretin, sanayi ve ticaret olmadan Bankalar ve finans kurumlarının büyüyemeyeceğini ifade eden Aslan, karşılıklı anlayış içerisinde ülkenin gelişip kalkınmasına destek sağlamanın son derece önemli olduğunu belirtti. Bu konuda da en büyük görev Merkez Bankasına düşmektedir.” Dedi.

Daha Sonra Yönetim Kurulu Başkanımız Egemen Aslan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Edirne Şube Müdürü Emrah Uslu ve Yetkili Yardımcısı Dilek Sarıkaya’ya Borsamızın Faaliyetleri hakkında bilgiler verilmiş ve Borsamızın Bölümleri, Elektronik Satış Salonumuz ile Laboratuvarlarımız gezdirilerek çalışma sistemleri hakkında bilgiler verilmiştir.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839