Haber Detayları - 09.04.2019

BORSAMIZIN ORGANİZE ETTİĞİ “TÜRKİYE’NİN AVRUPA, AFRİKA VE ORTA ASYA POLİTİKALARINA YAKLAŞIMLAR” KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİ

Üyelerimizi ve bölge insanımızı, yöresel, ulusal ve uluslararası gündemdeki güncel her türlü konu hakkında bilgi ve düşünce sahibi yapacak olan toplantılar, paneller ve konferanslar organize etmeyi gelecek planları içerisinde bulunduran Uzunköprü Ticaret Borsası 09 Nisan 2019 Salı günü ilçemizin yetiştirdiği önemli değerlerden olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Hocası Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Türkiye`nin eski Gambia Büyükelçisi Ergin Soner, Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Savaş Muhammet Kafkasyalı ve NRW Invest Germany Türkiye Temsilcisi Dr. Adem Akkaya’yı konuk etti.

Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksekokulu Ersan Kocaman Konferans Salonunda gerçekleşen “Türkiye’nin Avrupa, Afrika Ve Orta Asya Politikalarına Yaklaşımlar”  Konulu konferansa İlçe Kaymakamı Muhittin Gürel, Belediye Başkanı Özlem Becan, Borsamızın Meclis Üyeleri ve Eşleri, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve idarecileri ile üyelerimiz ve ilgili vatandaşlar ile öğrenciler katıldılar.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan açılış konuşmasında “Öncelikle bugün burada Uzunköprü’nün yetiştirdiği çok değerli akademisyen, Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’yı, Türkiye’nin Eski Gambia Büyükelçisi Ergin Soner’i, Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Savaş Muhammet Kafkasyalı’ yı ve NRW Invest Germany Türkiye Temsilcisi Dr. Adem Akkaya’yı Uzunköprü Ticaret Borsası olarak ağırlamaktan büyük onur duyduğumuzu belirtmek isterim.

Kendi alanlarında yapacakları konuşmaları ile bizleri aydınlatacaklarından dolayı, bilgi ve birikimlerini bizlerle paylaşacaklarından ötürü, bizlere zaman ayırıp buraya geldikleri için kendilerine çok çok teşekkür ediyorum ve sözü saygıdeğer hocalarımıza bırakıyorum.

Katılımları ile bizleri onurlandıran siz değerli misafirlerimize UZTB Meclisi adına teşekkür eder, bundan sonraki konferanslarımızda hep birlikte tekrar bir araya gelmek dileğiyle, saygılarımı sunarım.” Dedi.

Daha sonra söz alan Prof. Dr. Hüseyin Bağcı “Avrupa Birliği`nin Stratejik öncelikleri ve Türkiye`nin konumu”, Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Savaş Muhammet Kafkasyalı “Orta Asya`daki siyasal, sosyal ve kültürel Gelişmeler. Türkiye açısından bir değerlendirme”, Türkiye’nin Eski Gambia Büyükelçisi Ergin Soner “Türkiye`nin Afrika Politikası: Bir Büyükelçinin Gözlemleri” NRW Invest Germany Türkiye Temsilcisi Dr. Adem Akkaya “ Türkiye AB-Almanya Ekonomik İlişkileri ve geleceği” konularında sunumları ve değerli yorumlarını katılımcılarla paylaşması ile devam etti.

Sunumlarının ardından konuşmacıların katılımcıların sorularını yanıtlaması ile devam eden konferans Uzunköprü Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan’ın yaptığı kapanış konuşması ve İlçemize gelerek değerli bilgilerini ve tecrübelerini katılımcılar ile paylaşan hocalarımıza günün anısına Borsamızın logolu tabağını hediye etmesi ile son buldu.

İlgili Görseller


Diğer Haber Dosyaları

  12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637